تبلیغات
بهترین فیلمهای سینمای هالیوود و ایران - پلی به ترابیتیا Bridge To Terabithia

پلی به ترابیتیا Bridge To Terabithia

این فیلم در سال 2007 توسط کارگردانی گاپور کاسوبو ساخته شد و یک فیلم موفق نام گرفت.

خلاصه داستان فیلم به این ترتیب است که:

جس آرنز پسر بچه نقش اول این ماجرا که از سوی خانواده خود دچار بی مهری و بی عاطفگی شده بود در مدرسه با دختر تازه وارد و روئیایی آشنا میشود که بر حسب اتفاق همسایه نیز از آب در می آیند.

و تمامی خصوصیت این دختر که لزلی نام دارد با جس یکی است و هر دوی آنها دارای قوه تخیل بالا هستند.

آنها مکانی را در جنگل اطراف خانه شان پیدا میکنند.آن مکان را یک رود پر آب از هم جدا میکرد و یک طناب هم به درخت بالای رودخانه آویزان بود برای تاب خوردن و به آن سمت رودخانه رفتن.

زمانی که جس و لزلی به آن قسمت جنگل میرفتند از قدرت تخیل فوق العاده خود کمک میگرفتند و مشغول بازی میشدند و افرادی را که در مدرسه با آنها خوب نبودند و همیشه از سوی آنها مورد آزار اذیت قرار میگرفتند را به شکل هیولاهای دنیای تخیل خود میدیدند آنها نام آنجا را ترابیتیا گذاشتند.

این ماجرا ادامه داشت تا آن روزی که معلم موسیقی کلاس جس در یک روز تعطیل به او زنگ میزند و از او درخواست میکند که اگر دوست دارد با او به موزه بیاید و جس میرود و از مادرس اجازه میگیرد و مادرس هم در حالت خواب میگوید باشه و جس سوار بر ماشین معلم خود میشود و دو دل بود که ای کاش به لزلی هم میگفتم ولی ترجیح داد که به او نگوید.

خلاصه از صبح که به موزه میرود شب به خانه بر میگردد.

وقتی در خانه را باز میکند تمام اعضای خانواده را میبیند که با اظطراب روی مبل نشسته اند و مادر تا جس را میبیند او را در آغوش میگیرد و خواهر کوچکش میگوید که:دیدید گفتم جس نمرده!!

جس که از این رفتار متعجب شده بود پرسید که چه اتفاقی افتاده؟

و پدرش آرام به او گفت:دوستت لزلی مُرده زمانی که میخاست با اون طناب بره اون ور طناب پاره میشه و سرش میخوره به سنگهای رودخونه و میمیره.

جس دیوانه وار به اتاقش رفت از فردای آن روز جس تنها شده بود و تنهایی به جنگلشان میرفت.

و دیگر حال و حوصله چیزی را نداشت تا اینکه در روزی تصمیم میگیرد که یک پل به جنگلشان بزند و این کار را انجام میدهد و خواهرش میبه را پرنسس ترابیتیا میکند.

و فیلم پلی به ترابیتیا پایان میابد.

 

ژانر: تخیلی    خانوادگی      درام


مکث تمپ | قالب های رایگان وبلاگ | قالب های بلاگفا | قالب های میهن بلاگ | قالب های پرشین بلاگ | قالب های بلاگ اسکای | قالب های دیتالایف | پوسته های وردپرس